Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Paczkomaty

 

 

Co to jest paczkomat?

       

 

Paczkomaty 24/7 to system skrytek pocztowych, podobnych w obsłudze do bankomatów, w których możliwy jest odbiór przesyłki o dowolnej, dogodnej dla adresata porze, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

 


Kto może korzystać z paczkomatów?Z paczkomatów mogą korzystać zarówno firmy, jak i odbiorcy indywidualni.

 


Jakie warunki muszę spełnić aby skorzystać z paczkomatów?Aby odbierać paczki z Paczkomatu 24/7 należy założyć sobie konto na stronie www.paczkomaty.pl, podając dane kontaktowe oraz wskazując Paczkomat 24/7, z którego będzie się odbierało przesyłki.

 

 

Jakie są zalety paczkomatów?

 

 

Najważniejsze zalety paczkomatów to możliwość odbioru przesyłek 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w dowolnie wskazanym paczkomacie. Dodatkowo, paczki dostarczane są w dwa dni robocze od momentu nadania.

 


Gdzie mogę wybrać Paczkomat 24/7?


 

Wyboru Paczkomatu 24/7 możesz dokonać w trakcie rejestracji, po zalogowaniu się do swojego profilu. Paczkomat 24/7 można również wybrać, dokonując zakupu w konkretnym e-sklepie, oferujacym tę formę dostawy.

 


Gdzie zlokalizowane są Paczkomaty 24/7?


 

Paczkomaty 24/7 zlokalizowane są tak, aby odbiorcy mieli do nich jak najlepszy dostęp, 24 godziny na dobę, przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Stały nadzór kamer i monitoring ochrony daje nam pewność, że przesyłki Klientów sa całkowicie bezpieczne. W pierwszej fazie projektu Paczkomaty 24/7 ustawiane są na stacjach beznynowych (m.in. na stacjach LOTOS, LUKOIL, PKN ORLEN, i STATOIL oraz innych niesieciowych stacjach) oraz całodobowych parkingach strzeżonych. Aktualna lista lokalizacji.

 


Co zrobić jeśli po wpisaniu kodu skrytka się nie otwiera? 

 

 

Jeśli po wpisaniu kodu skrytka się nie otwiera, należy najpierw sprawdzić czy wpisywane dane są poprawne. Jeśli to nie przyniesie rezultatu należy skontaktować się z Infolinią firmy InPost pod numerem 0801 400 100 (dla telefonów stacjonarnych), 012 619 98 99 (dla telefonów komórkowych). Infolinia czynna jest w dni robocze w godzinach 8:00 - 18:00.

 

 

Czy możliwe jest nadawanie bezpośrednio do Paczkomatów 24/7?

 

 

Jest możliwość nadawania paczek bezpośrednio do Paczkomatów 24/7. Wystarczy, że założysz konto na stronie www.paczkomaty.pl i nadasz paczkę poprzez aplikację Managera Paczek. Przygotowane do wysłania paczki można również nadawać w Oddziałach InPost lub przez zamówienie Kuriera InPost, który odbierze paczki (po indywidualnych ustaleniach).

 

 

Czy muszę się rejestrować, by móc nadawać/odbierać paczki w Paczkomatach 24/7?

 

 

Aby móc korzystać z usługi Paczkomaty 24/7 trzeba założyć konto na stronie www.paczkomaty.pl.

pixelpixel