- AL301W to standardowy Footswitch (przełącznik nożny) używany najczęściej do zmiany kanałów we wzmacniaczu gitarowym. Może się również okazać przydatny w przypadku kamery pogłosowej lub innego sprzętu muzycznego, sterowanego tego typu przełącznikiem...
AL301W to standardowy Footswitch (przełącznik nożny) używany najczęściej do zmiany kanałów we wzmacniaczu gitarowym. Może się również okazać przydatny w przypadku kamery pogłosowej lub innego sprzętu muzycznego, sterowanego tego typu przełącznikiem. AL301W działa na zasadzie zwarcia stałego (przełącznik bistabilny) (chwilowe występuje [przełącznik monostabilny] np. w pedałach sustain instrumentów klawiszowych). Takie rozwiązanie jest stosowane przez większość producentów wzmacniaczy gitarowych.
Solidna, aluminiowa obudowa czyni footswitch bardzo wytrzymałym. Z urządzenia wychodzi 3.5 metrowy przewód zakończony standardowym wtykiem mono JACK 1/4". Stan przełączenia sygnalizuje czerwona dioda LED. Jej działanie jest oczywiście uzależnione on napięcia, jakie wychodzi z gniazda na footswitch we wzmacniaczu. Na spodzie zainstalowana dwie specjalne gąbki antypoślizgowe.
Lista potwierdzonych, współpracujących z tym footswitchem wzmacniaczy:
FENDER
- Mustang I
- Mustang II
MARSHALL
- Valvestate 8040
ORANGE
- AD30 (przełącza kanały, ale dioda nie świeci)
Ampeg
Seria SVT przycisk Mute.
Dodatkowa lista wzmacniaczy, co do których mamy pewność, że AL301W nie działa:
1. Kustom KG100 HFX
2. Roland z serii Cube (w tym przypadku jest konieczne zastosowanie switcha monostabilnego: http://www.gitarownia.pl/product-pol-8939-Przelacznik-monostabilny-chwilowy-do-footswitcha.html)
Uwaga!!! W przypadku każdego footswitch'a istnieje ryzyko, że nie będzie współpracował z niektórymi modelami wzmacniaczy, lub po prostu - w niektórych nie będzie świeciła dioda (za małe napięcie sterujące przekaźnikami w piecu). Nie posiadamy w sklepie wszystkich wzmacniaczy świata, dlatego trudno nam odpowiedzieć na pytania o wybrane modele. Dajemy jednak gwarancję satysfakcji - możliwości zwrotu w sytuacji, gdyby nie działał z wybranym piecem.
W 90% przypadków rozwiązaniem problemu jest przelutowanie dosłownie dwóch kabelków, lub diody. Zanim zdecydujesz się na zwrot możesz liczyć na naszą pomoc telefoniczną i e-mail. Podobne sytuacje mają miejsce w przypadku każdego produkowanego footswitcha, z racji różnorodności wzmacniaczy.
UWAGA!!! W miarę upływu czasu postaramy się rozszerzać poniższe listy wzmacniaczy, z którymi footswitch działa lub też nie. Podkreślamy, że wymienione wzmacniacze to tylko wąska grupa już sprawdzonych przez Nas. Nie jest to lista jedynych wzmacniaczy, współpracujących z AL301W.
Gx30R, symbol sugeruje, że wzmacniacz raczej potrzebuje przełącznika dwukanałowego, z czego jeden switch będzie przełączał kanały a drugi załączał reverb.
By sprawdzić czy nasze przełączniki da się dopasować do tego wzmacniacza nalezy wpiąć w gniazdo footswitch kabel gitarowy i zwierać styki na wolnym wtyku jack.
Jak przy zwarciu kanał się zmieni i przy rozwarciu zmieni się z powrotem to wystarczy odlutować diodę w przełączniku, dotyczy to jednak wzmacniaczy bez reverbu.
W przypadku wzmacniaczy z reverbem należy wpiąć wtyk stereo i zwierać poszczególne styki z masą.
W Pana przypadku prawdopodobnie zachodzi takie zjawisko, że akurat styki odpowiadające zmianie kanałów są od razu zwarte w gnieździe przez wtyk monofoniczny, stąd problem.
Opinie o SHOTT AL301W footswitch
w naszym programie lojalnościowym.