Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Usunięcie danych osobowych

 

Prawo do usunięcia danych osobowych klienta w sklepie internetowym.

       

 

Może zdarzyć się, że podejmą Państwo decyzję o usunięciu swoich danych osobowych z naszego sklepu internetowego.

Polska ustawa o ochronie danych osobowych przewiduje uprawnienie dla osoby, której dane dotyczą:

    Art. 32

    1. Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:
    (...)
    6) żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane,
    (...)

 


Kiedy nie możemy usunąć danych osobowych?


 

Dane osobowe mogą być przetwarzane także dla innych celów - finansowo-księgowych. Dopuszczalność przetwarzania tych danych nie wynika z woli osoby, której dane dotyczą ze względu na inne interesy wyrażone w przepisach prawa. Dane muszą pozostać zachowane do czasu, aż nie zrealizuje się celu ich przetwarzania - dane finansowo-księgowe są przechowywane przez okres 5 lat.

 


Jakie dane można usunąć?Jeżeli rezygnujesz z usług naszego sklepu internetowego, możesz usunąć dane przetwarzane na potrzeby składania zamówień oraz na cele marketingowe. Pozostaną dane związane z retencją danych.

 

 

Jak usunąć dane?

 

 

na swoim koncie i w panelu administracyjnym wybierz Dane Osobowe. Przechodząc do edycji danych możesz zastąpić wcześniejsze wpisy dowolnymi ciągami znaków.

 

Po dokonaniu zmian po prostu .

Wszystkie dane zapisane w naszym sklepie zostaną automatycznie zmienione.

 


Dlaczego nie mogę usunąć Adresu Dostawy?Oznacza to, że jesteś już naszym klientem i dokonałeś w naszym sklepie zakupu poprzez wejście bezpośrednie albo za pośrednictwem serwisu aukcyjnego. W takim przypadku nie jest możliwe samodzielne usunięcie adresu dostawy. Wymogi prawne nakładają na sprzedawcę obowiązek przechowywania przez okres 5 lat danych dotyczących transakcji dokonanych za pośrednictwem internetu, w tym danych osobowych kontrahenta.

 

 

Ochrona danych osobowych.

 

 

Przypominamy, że wszystkie dane przechowywane w naszym sklepie są poufne, nigdy nie były i nie będą ujawniane osobom trzecim.


Klient ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich poprawek, a także usunięcia z bazy danych. gitarownia.pl zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych".

 

 

Nie trać przywilejów.

 

 

Przypominamy szczególnie tym klientom, którzy dokonali już zakupu w naszym sklepie, że usunięcie danych osobowych wiąże się z bezpowrotną utratą wypracowanego rabatu kumulacyjnego oraz z utratą niewykorzystanych punktów w programie lojalnościowym. Warto je wykorzystać lub do czasu wykorzystania zawiesić usunięcie swoich danych.

 

 

Służymy pomocą.

 

 

Jeżeli nie możesz samodzielnie poradzić sobie z obsługą sklepu lub powyższe wyjaśnienia i wskazówki są niejasne - skontaktuj się z nami.

 

pixelpixel